Жилье в Испании подешевело на треть. Общее снижение цен на недвижимость в Испании с момента начала кризиса составило 33,7%. Только за последние 12 месяцев стоимость недвижимости в Испании упала на 12,3%. При этом межгодовое снижение цен на недвижимость в ноябре (9%) уступает по значительности лишь снижению стоимости жилья в апреле (12,5%), подсчитали эксперты международной оценочной компании Tinsa. Заметнее других упала цена недвижимости на Средиземноморском побережье, где дома и квартиры подешевели более чем на 15%. Примерно настолько же снизились цены на недвижимость в столицах автономий и крупных городах. Как передает La Vanguardia, лучше обстоит дело на Балеарских и Канарских островах, где снижение стоимости жилья по сравнению с ноябрем 2011 года составило всего 9%.

Прохідний вимикач схема підключення

  1. Чим відрізняється прохідний вимикач від звичайного вимикача?
  2. Де застосовується подібна система управління освітленням?
  3. Підключення прохідного одноклавішного вимикача
  4. Підключення прохідного Двоклавішний вимикача
  5. Управління освітленням з трьох місць і більше

Управління освітленням з двох місць - ідея не нова, але активно застосовується і в наші дні. Для її реалізації використовуються прохідні вимикачі.

Чим відрізняється прохідний вимикач від звичайного вимикача?

Якщо подивитися на прохідній вимикач з боку, то ніяких зовнішніх відмінностей ви не знайдете. Істотне і єдина відмінність таких вимикачів від простих, криється всередині їх конструкції.

У звичайного однополюсного одноклавішного вимикача в конструкції встановлені два контакти, нерухомий і рухомий. Рухомий контакт приводиться в рух клавішею, яку ми натискаємо рукою, і замикається з нерухомим контактом. Тим самим замикається електричний ланцюг і на лампу подається напруга живлення. Існують також конструкції двополюсних одноклавішних вимикачів по суті виконують ту ж саму функцію, що і попередній. Його відмінність полягає в тому, що нульова жила, що йде до лампи, рветься аналогічно фазной. Зроблено це для поліпшення безпеки.

Зроблено це для поліпшення безпеки

Малюнок 1. Принципова схема підключення однополюсного і двополюсного одноклавішних вимикачів

У прохідного вимикача є два нерухомих і один рухливий контакти. Рухомий контакт завжди замкнутий з одним з нерухомих. При натисканні клавіші і переведення її з одного положення, наприклад, «вимкнено» в інше положення - «включено», рухливий контакт також змінює своє положення, розмикаючи із замкнутим контактом і замикаючись з розімкненим. Тобто у прохідного вимикача відсутнє положення «вимкнено» і він працює не як вимикач, а як перемикач. Тому в технічній літературі і в каталогах виробників правильно він називається - перемикач. Наприклад: «однополюсний одноклавішний перемикач на два напрямки». Пам'ятайте про це, коли будете купувати вимикачі для збірки схеми управління з двох місць.

Крім однополюсних перемикачів бувають двополюсні і навіть триполюсні перемикачі.
Для простоти розуміння в даній статті ми будемо вживати вислів не перемикач, а прохідний вимикач, так як воно частіше вживається серед людей.

Де застосовується подібна система управління освітленням?

Найбільш часто розглядається система управління освітленням застосовується в громадських і виробничих приміщеннях, а саме: в довгих коридорах, тунелях, прохідних кімнатах, тобто в кімнатах, де є двоє дверей рівноцінно службовці в якості входу і виходу, в сходових маршах та інших місцях. У всіх перерахованих випадках прохідні вимикачі встановлюються поруч з дверима.

Якщо говорити про житлових приміщеннях, то місцем установки прохідних вимикачів можуть бути, наприклад, вхідні двері в кімнату і місце на стіні поруч з тумбою. У такому випадку людина, що зайшов до кімнати, включить світло, натиснувши прохідний вимикач розташований поруч з дверима, а влаштувавшись на ліжку, не встаючи зможе його вимкнути другим прохідним вимикачем розташований поруч з ліжком.

За допомогою прохідних вимикачів можна управляти як одним світильником або лампою, так і їх групою. Для кожного випадку застосовуються різні типи прохідних вимикачів (Одноклавішний, двоклавішні, трехклавішние). Головна мета, яку переслідує людина, встановлюючи такі вимикачі, це зручність управління світлом і зниження витрат на електроенергію.

Підключення прохідного одноклавішного вимикача

На малюнку 2 показана принципова схема підключення прохідних вимикачів призначених для управління однією лампою або однієї групи ламп з двох, віддалених один від одного, місць. Як ви вже, напевно, зрозуміли, що у однополюсного прохідного вимикача є два нерухомих і один перекидний контакт. На перекидний контакт одного з вимикачів подається напруга живлення. Перекидний контакт другого вимикача з'єднується з лампою, а лампи в свою чергу, з нульовим проводом мережі живлення. Нерухомі контакти першого вимикача з'єднаються двома окремими провідниками з двома нерухомими контактами другого вимикача.

Малюнок 2. Принципова електрична схема підключення прохідного вимикача з одним полюсом і однією клавішею

На схемі положення перекидних контактів обох вимикачів однаково, що відповідає, наприклад, опущеного положення їх клавіш. Електричне коло при цьому розімкнути. Якщо ми натиснемо клавішу першого вимикача і переведемо її в підняте положення, то перекидний контакт цього вимикача відповідно теж змінить своє положення і замкне електричний ланцюг. По ланцюгу потече електричний струм (напрямок струму показано стрілочками), і лампа почне світитися. Якщо тепер натиснути клавішу другого вимикача і також змінити його положення, то ланцюг знову виявиться розімкнутої і лампа згасне.

Для більш наочного уявлення про те, як здійснюється з'єднання провідників, на малюнку 3 представлена ​​монтажна схема підключення прохідних вимикачів. Коло зеленого кольору є не що інше, як розподільна коробка, всередині якої здійснюється з'єднання проводів. Кругляшки всередині коробки, це пайки проводів, виконані у вигляді скруток зі зварюванням, обтиснуті самозажімние ізолюючими ковпачками, з'єднані клемами або гвинтовим з'єднанням. Все інше я думаю і так зрозуміло.

Малюнок 3. Монтажна схема підключення однополюсних одноклавішних прохідних вимикачів

На представленому нижче малюнку 4, показана схема розстановки обладнання і прокладання проводів. З'єднання проводів в цьому випадку здійснено в двох розподільних коробках 1 встановлених над прохідними вимикачами 3. Зроблено це з метою економії проводів. У разі установки однієї розподільчої коробки і збірки схеми в ній, додатково від коробки до найближчого до нас вимикача довелося б прокладати ще два дроти. Якби живлять дроти підбивалися з боку лампи 2, то всі з'єднання можна було зробити в одній коробці без зайвих витрат проводів.

Тут: L - лінійний (фазний) провід; N - нульовий провід; PE - дріт заземлення.

Малюнок 4. Приклад виконання схеми управління освітленням з двох місць за допомогою прохідних однополюсних одноклавішних вимикачів

Для кращого розуміння прочитаного, раджу подивитися наступне відео:

Підключення прохідного Двоклавішний вимикача

Електрична схема прохідного двополюсного Двоклавішний вимикача аналогічна електричній схемі однополюсного одноклавішного прохідного вимикача. Відмінність полягає в тому, що в один корпус вбудований ще один комплект контактів (ще один рухливий і два нерухомих контакту). Зовні прохідний двоклавішний вимикач схожий на звичайний подвійний.

Призначення двухклавішний прохідних вимикачів полягає в поділі однієї великої групи ламп або світильників на дві групи. Тобто їхня робота аналогічна роботі звичайного подвійного вимикача встановленого у вітальні і призначеного для включення ламп великій гарній люстри.

Підключення прохідного Двоклавішний вимикача проводиться відповідно до принципової схемою, зображеної на малюнку 5. Напрями струмів вказані стрілками.

Малюнок 5. Принципова схема підключення прохідного Двоклавішний вимикача

Малюнок 6. Монтажна схема підключення двополюсних двухклавішний прохідних вимикачів

Управління освітленням з трьох місць і більше

Бувають випадки, коли виникає необхідність у включенні світла в приміщенні не з одного або двох місць, а з трьох, чотирьох і більше. Для реалізації такої схеми виробники виготовляють проміжні вимикачі (перемикачі). Приклад схеми управління з трьох місць показаний на малюнку 7.

Малюнок 7. Принципова схема підключення двополюсних двухклавішний прохідних і проміжного вимикачів

Як видно зі схеми проміжний вимикач має чотири нерухомих і два рухомих контакту. При натисканні клавіші, рухливі контакти одночасно перемикаються з однієї пари нерухомих контактів на іншу пару.

При натисканні клавіші, рухливі контакти одночасно перемикаються з однієї пари нерухомих контактів на іншу пару

Малюнок 8. Монтажна схема підключення однополюсних одноклавішних прохідних вимикачів і проміжного вимикача

Для того щоб можна було включати і вимикати світло, наприклад, з чотирьох місць, встановлюють ще один проміжний вимикач. Ставиться він між одним з прохідних вимикачів і існуючим проміжним вимикачем. За аналогією можна збільшити число місць управління до будь-якого значення.

Малюнок 9. Принципова схема управління освітленням з п'яти місць

Чим відрізняється прохідний вимикач від звичайного вимикача?
Де застосовується подібна система управління освітленням?
Чим відрізняється прохідний вимикач від звичайного вимикача?
Де застосовується подібна система управління освітленням?
Реклама

Реклама
Новости
Реклама
Реклама